Beebijutud,  Värske ema

Nimekiri: mida sünnitama minnes kaasa võtta?

..ehk mida haiglakotti pakkida? Minu kogemus on TÜKist. Võimalik, et teistes haiglates on olukord teine. Samuti märgiks ära, et elan Tartus, seega võisin mõned asjad (nt turvahäll) koju jätta.

  • Dokumendid. Kindlasti peab olema kaasas rasedakaart. ID-kaarti mul vaja ei läinud, kuid rahakott oli nagunii kaasas.
  • Riided endale. Minul olid kaasas haiglasse tulemise ja haiglast minemise riided ning imetamistopp. Haiglas oleku aja kandsin mõnuga haiglariideid (hommikumantel ja öösärk). Kindlasti läheb vaja ka vahetusjalanõusid.
  • Hügieenitarbed. Hambahari ja -pasta, dušigeel ja šampoon. Vajadusel kreemid. Kui oled esmasünnitaja ja päris 6 tunni pärast sind koju ei lasta, siis tuleb end pesta. Peretoas olid ka käterätikud, kuid kasutasin enda oma.
  • Sünnitusjärgsed hügieenitarbed: sidemed, võrkpüksid, rinnapadjad, nibukreem. Sünnitustoas pannakse sulle side ning võrkpüksid jalga, perepalati kapis oli ka sidemete ja pükste varu olemas, samuti oli seal ka paar ühekordset lina. Sünnitusjärgne aeg võib naistel olla väga erinev ja ei oska täpseid soovitusi anda, palju mida kulub. Ma olin enne varunud suure paki sidemeid ning ka püksmähkmed, kasutusse läksid u pooled. Ütleks, et esimesed kaks nädalat on neid rohkem vaja, siis juba saab leppida tavaliste hügieenikatega. Rinnapatju mul haiglas vaja ei läinud, nibukreemi kasutatasin küll. Soovitan kreemi Purelan.
  • Asjad beebile. Vaja on võtta kojumineku riided ning vajadusel turvahäll, ka beebitekk kulub ära. Meil ei läinud vaja lutti ega pepukreemi. Mähkmed ning muud hügieenitarbed (vatt, vesi, tinktuur) saime haiglast. Kuna laps kakab algul pea iga söögikorra järel, kasutasime ka niiskeid salvrätte.
  • Asjad mehele. Mida iganes ta ise soovib kaasa võtta. Minu mehel oli kaasas arvuti (tema töövahend) ning vahetusriided ja jalanõud.
  • Meelelahutuseks midagi. Olen mitmelt poolt lugenud, et kaasa võiks võtta ajakirju, ristsõnu, raamatuid vms, et igavust peletada kas siis sünnituse või sünnitusjärgsel ajal. Minul ei olnud aega/tahtmist haiglas raamatut lugeda, piisas täiesti telefonist. Seega tuleks kindlasti kaasa võtta laadija! Pildid saime tehtud telefoniga, seega pole peegelkaamerat vaja kaasa vedada.
  • Süüa. Ma ei jõudnud küll sünnituse ajal süüa, kuid perepalatis võiks olla küll pisut näksimist. Mees käis paar korda poes ja tõi natuke snäkke, puuvilja ning granaatõunamahla (hemoglobiini jaoks). Sooja jooki saab teha ise, tee ja kohv on palatis olemas. Minu meelest sai haiglas hästi süüa, kolm korda päevas soe söök – milline luksus!

Mina võtsin asju küll liiga palju kaasa, ei osanud arvestada, mida palju vaja läheb. Pigem soovitaks võtta kaasa vähem kui rohkem. Kui on võimalus ning haigla lähedal, saab mees/mõni lähedane asjad järele tuua või nt poest tuua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *